Forklif Aküleri Satış Noktası

forklift Aküsü Ve Bakımı

AKÜ YENİLEME VE BAKIM
ISO standartlarında hizmet veren tesislerimiz aynı anda 25 adet akü yenileme ve bakım kapasitesine sahiptir. Kurulduğumuz günden bugune  Yüzlerce  aküye yenileme ve bakım hizmeti verdik. Tesislerimiz doğaya zarar vermeden atık kontrol sistemi ile çalışmaktadır.

Akü Yenileme ve Bakımın Avantajları;

– Akülerin ömrünü iki katına çıkarır
– Eski boşalmış akülerin kapasitesini yeniler
– Akülerin performans verimliliğini büyük ölçüde artırır.
– Şarj edilemeyen aküleri şarj eder.
– Daha az ve daha kısa sarj çevirimi gerektirir.
– Yeniden şarjlanmayı daha hızlı yapar.
– Şarjlanma arası çalıştırma süresini artırır.
– Erken hücre bozulmasını durdurur.
– Çalışma vardiyası esnasında daha az akü değişikliği gerektirir.
– Forklift elektrik elemanlarının servis ömrünü uzatır ve zarar görmesini engeller.
– Su tüketimini azaltır.

Akü yenileme ve akü bakım arasındaki farklılıklar.

Akü Yenileme;
Akü yenileme işleminin ana temel kendi cihazlarımızla sülfatlanan plakaların voltaj ve ısı kontrollü olarak yenilenmesidir. Bu işlem yapıldığında aküye ikinci bir ömür kazandırılır. akünün sarj etme süresi kısalarak ilk günü performans ve kullanım süresine garantili olarak ulaştırılır. Bu işlem yapılırken bakım uygulamasının tamamı uygulanır.

Akü Bakım; 
Akü bakım işlemi akünün kapasitesini ve sürekliliği için çok önemli bir işlemdir. Düzenli bakımları yapılan akülerin kapasite ve verimliliklerini sürekli maksimum seviyede olur. Bakım işlemi periyodik ve yıllık olarak ikiye ayrılır.

– Periyodik bakım akünün sürekli kontrol edilmesi ve meydana gelebilecek arızaların önceden tespiti ile muhtemel arıza ve işgücü kayıplarının önlenmesini sağlar.

– Maintenance uygulaması; Akünün plakalarına yapışan sülfatın voltaj ve ısı kontrollü olarak çözülmesini sağlar. Bu işlem kapasiteyi sürekli %100 de tutar. Böylece akünüzün ömrü iki katına çıkarılır. Sarj süresi kısalacağından elektrik tasarrufu kullanım süresi artacağından dolayı işgücü kaybının önlenmesini sağlar.

     
Yenileme ve Bakım Öncesi Yenileme ve Bakım Öncesi Yenileme ve Bakım Sonrası
Akü yenileme ve bakım işleminin basitleştirilmiş bir açıklaması; 
Bir akünün enerjisi normal çalışma döngüleri sırasında boşaltılıyor ve yeniden dolduruluyorsa, elektrotlarda giderek sülfat kristalleri oluşur ve bunlar akünün etkili biçimde akım vermesini engeller bu kristaller, aküyü “boğarlar”.

Çoğu şarj cihazı aküleri, hızlı yeniden doldurma ihtiyacı olduğu için erken eskiyecek şekilde çalışırlar. Akü her boşaldığında, sülfat üretimine yol açan proses yeniden başlar. Bu, sülfatlanma, akünün enerji almasını ve vermesini engeller. Sülfatlanmış bir akü doldurulduğu zaman, ısınır ve su kaybının artmasına neden olur. Bu durum kurşun-sülfat tortularının sert ve kırılgan olmasına sebep olur. Kolayca akü boşluğunun içine düşerek hücre bozulması, kısa devre ve olası mekanik hasarlara yol açarlar. Bu problem, şarj çevrimlerinin sıklığından dolayı özellikle elektrikli şarj çevrimlerinin forklift araçlarında kendini gösterir